پرینتر اچ پی M201dw

HP LaserJet Pro M201dw Laser Printer

 

hp-laserjet-pro-m201dw-laser-printer

 HPمدل LaserJet pro M201dw یکی از پرینترهای معمولی و رده پایین شرکت اچ پی محسوب می شود چراکه چاپ لیزری را تک رنگ با سرعت نسبتا پایین چاپ می کند و توان کارماهانه ۱۵۰۰۰ صفحه پرینت را دارد.

تعمیر پرینتر اچ پی درمحل

کاست ورودی کاغذ این پرینتر ۲۵۰ برگ A4 می باشد و سینی کاغذ آن تا ۲۵۰ برگ را در خود جای می‌دهد. این پرینتر قابلیت Wi-Fi و شبکه کردن را دارد و از این رو می توان برای مصارف غیر از مصرف خانگی مانند شرکتها و دفاتر کوچک با حجم پرینت کم استفاده شود و چند رایانه را به این پرینتر متصل کرد.

پرینتر M201dw ساخت نمایندگی اصلی اچ پی دارای قابلیت پرینت دو رو بصورت اتوماتیک (Duplex) می باشد.

 

نمایندگی اچ پی

شارژ کارتریج

بدنه‌ تمام پرینترمشکی و گوشه‌های تیزی داشته و در ساخت و طراحی آن از گوشه‌های منحنی کمی استفاده شده است و همین موضوع ظاهری خشن و زمخت به پرینتر داده است. چنین طراحی برای محیط‌های تجاری بسیار مناسب است و حسی حرفه‌ای به پرینتر می‌دهد بجای اینکه ظاهری فانتزی داشته باشد.

سطح فوقانی بدنه پرینترکمی به سمت جلو برآمده است و کنترل پنل دستگاه در قسمت جلوی بدنه تعبیه شده است و در نگاه اول همانند موبایلی است که در قسمت جلو آویزان است، با این‌ حال این کنترل پنل ثابت بوده و قابلیت تغییر زاویه را ندارد و از صفحه نمایش ۳۴*۱۹۶پیکسل بهره می برد.

ابعاد این پرینتر ۳۸۳*۲۸۲*۲۵۱ میلی متر و وزن آن ۷کیلوگرم می باشد.

پرینتر اچ پی فوق دارای سرعت ۲۶ صفحه پرینت با رزولوشن چاپ ۱۲۰۰*۱۲۰۰ dpi است و همچنین رم این پرینتر ۱۲۸ مگابایت با پردازنده ۷۵۰ مگاهرتز می باشد.

قسمت جلوی پرینتر را وقتی باز می کنیم اولین چیزیکه مشاهده می شود کارتریج مشکی رنگ به ترکیب تونر و قطعاتی از قبیل درام مگنت مشاهده می شود.

نمایندگی hp در ساخت کارتریج های مربوط به پرینترها برخلاف برندهایی مانند برادر و پاناسونیک از کارتریج یکدست و کامل استفاده می کند.

 

 

hp-laserjet-pro-m201dw-laser-printer-kart

کارتریج پرینتر اچ پی ۸۳A

کارتریج‌های مخصوص این پرینتر در ظرفیت ۱۵۰۰ و ۲۲۰۰ صفحه پرینت تولید شده است  که البته کارتریج ظرفیت بالای آن کمی در بازار محدود و نایاب می باشد و همچنین درون پرینتر در ابتدای شروع بکار بجای کارتریج استاندارد کارتریج استارتر با حجم تونر پایین تری وجود دارد.

شماره این کارتریج ۸۳A و ظرفیت بالاتر آن ۸۳X می باشد.