HP Color LaserJet CP1215

hp-hp-hp-hp-

تعمیر پرینترهای اچ پی

 

پرینتر اچ پی لیزری رنگی CP1215 از تکنولوژی لیزری استفاده می کند که با توجه به اینکه این چاپگر یکی از مدلهای قدیمی نمایندگی اچ پی می باشد اما پرینتری پر قدرت و تقریبا سخت کار است. سایز این چاپگر ۲۴۰*۴۵۰*۴۴۳ mm و وزن آن ۱۸ kg بوده و ظرفیت سینی و کاست ورودی کاغذ این چاپگر ۱۵۰ برگ است و در بالای آن دربی تعبیه شده که کاربر برای قرار دادن کاغذ نیازی به در آوردن کاست آن نباشد. مهمترین قسمت پرینتر توان کار ماهانه چاپ آن می باشد که در مورد این چاپگر ۲۵۰۰۰ پرینت در ماه تخمین زده شده است که البته شهرسیستم این تعداد را برای سلامت دستگاه زیاد می داند و باید حداقل به نصف آن کاهش یابد.

پرینتر اچ پی که در مورد آن بحث و بررسی قرار می گیرد دارای چاپ تک رنگ سیاه و سفید ۱۲ صفحه در هر دقیقه و پرینت ۸ صفحه در دقیقه بصورت رنگی با رزولوشن معمولی ۶۰۰*۳۶۰۰ dpi می باشد. حافظه چاپ این تک کاره رنگی ۱۶ MB و پردازنده آن ۲۶۴ MHz با زبان چاپ Host-based است که می توان چاپگر و رایانه را از طریق پورت USB 2 به یکدیگر متصل نمود.

کارتریج های موجود در این پرینتر استارتر می باشند و برای خرید کارتریج و شارژ کارتریج مجدد باید مدل کارتریج تونر ۵۴۰ Black, 541 Cyan, 542 Yellow, 543 Magenta را از نمایندگی پرینتر اچ پی و یا بازار تهیه نمود که این کارتریج ها و حجم تونر موجود در آنها قدر می باشد تا ۷۵۰ برگ پرینت سیاه و سفید و رنگی را بصورت متن انجام دهد و در صورتیکه از چاپ عکس و تصویر استفاده شود مقدار فوق حتی به نصف و بیشتر نیز کاهش می یابد. کارتریج های اچ پی فوق هر یک از یک درام و مگنت جداگانه استفاده می کنند و توسط ترنسفر مشکی رنگی که در پایین پنل کارتریجها قرار دارد عملیات چاپ بصورت کاملا مکانیکی و فرآیند منحصری انجام می گیرد.