HP LaserJet M1522N Laser Printer

نمایندگی اچ پی

HP LaserJet M1522N Laser Printer

شرکت Hp در زمینه ساخت پرینترهای با کیفیت آنقدر خوب عمل کرده که معمولا پرینترهایی که به بازار ارائه می دهد توانسته فروش درخور و مناسبی داشته باشد. این بحث نه تنها به خاطر نام این شرکت بزرگ است بلکه بخاطر کیفیت مناسب ساخت و قیمت چاپگرهای ارائه دهنده آن‌ها نیز می باشد. در اینجا به بررسی پرینتر لیزری سه کاره سیاه و سفید اچ پی مدل M1522N می پردازیم.

چاپگر M1522N یکی از با کیفیت ترین محصولات ساخته شده توسط نمایندگی اصلی اچ پی در زمان خود بود که در این پرینتر قابلیت اسکن، پرینت و کپی نهانده شده است و البته از وجود فکس بی بهره است. این پرینتر دارای وزن ۱۱ کیلوگرم و ابعاد ۴۵۰*۴۰۰*۳۹۵ میلی متر می باشد و از ترکیب رنگ مشکی و سفید در ساخت بدنه خود بهره برده است و این سه کاره از یک LCD دو خطی بمنظور نمایش عملیات و تغییر تنظیمات بهره می برد.

پرینتر اچ پی فوق دارای ۲۵۰ برگ ظرفیت ورودی سینی کاغذ و ۵۰ برگ ظرفیت کاغذ در ADF است. زبان پرینت این چاپگر HP PCL 6, HP PCL 5, HP postscript level 3 emulation و توان کارماهانه آن ۸۰۰۰ صفحه چاپ در ماه است. برای اتصال به رایانه می توان آنرا از طریق دو پورت تعبیه شده در پشت چاپگر که شاما پورت شبکه و پورت USB2.0 می باشند متصل کرد.

چاپ: حافظه و پردازنده این پرینتر به ترتیب ۶۴ مگابایت و ۴۵۰ مگاهرتز می باشد. در ضمن سرعت چاپ این پرینتر ۲۴ برگ در دقیقه با وضوح چاپ ۶۰۰*۶۰۰ دی پی آی می باشد.

اسکن: این چاپگر برای اسکن از دو قسمت ADF و Flatbed امکان پذیر است و می تواند ۵۰ برگ بصورت اتومات را در ADF خود با کیفیت ۲۴ بیت اسکن رنگی نماید که رزولوشن تخمین زده در اسکنر آن ۱۲۰۰*۱۲۰۰dpi بصورت اپتیکال و ۱۹۲۰۰ بصورت دیجیتال می باشد.

کپی: سرعت کپی این چاپگر ۲۴ صفحه در دقیقه با وضوح چاپی معادل با ۶۰۰*۶۰۰ دی پی آی مانند پرینت گرفتن آن می باشد. بزرگنمایی کپی آن از ۲۵ تا ۴۰۰ درصد امکان پذیر است و همچنین می تواند تا ۹۹ برگ را از یک متن و عکس کپی نماید.

HP LaserJet M1522N Laser Printer-1

کارتریج ۳۶A با قابلیت چاپ متن حداکثر ۲۰۰۰ صفحه را می توان تنها مواد مصرفی این چاپگر نامید که با توجه به تونر موجود در آن مقدار چاپ نیز متفاوت می باشد.