HP LaserJet P2055D Laser Printer

hp-laserjet-p2055d-laser-printer

امروزه در صنعت خرید و فروش پرینترها به خصوص پرینترهای لیزری رقابت تنگاتنگی میان ابر قدرتهای تولید پرینتر مانند برادر، اچ پی و کنون می باشد که تولید کنندگان همواره سعی وتلاش خود را برای کیفیت و ساخت متنوع این محصولات تشدید کرده اند. در اینجا به بررسی ونقد یکی از محصولات ساخته شده توسط شرکت اچ پی می پردازیم که مورد توجه بسیاری از شرکتها و کاربران خانگی قرار گرفته است.

 

پرینتر اچ پی P2055D دارای تکنولوژی لیزر می باشد و دارای کیفیت، عمر زیاد، همچنین سرعت و دقت بالا بوده است. ابعاد آن ۳۷*۳۷*۲۷ سانتی متر و وزن این پرینتر ۱۱ کیلوگرم می باشد که این اندازه بسیار مناسب  و همین امر توانسته این پرینتر را از سایر پرینترهای هم رده خود متمایز کند.

 

سرعت پرینت این چاپگر ۳۵ صفحه در دقیقه و رزلوشون آن ۱۲۰۰*۱۲۰۰dpi می باشد. توان کار ماهانه این پرینتر ۵۰۰۰۰ صفحه بوده و حافظه داخلی آن ۶۴ مگابایت که قابلیت ارتقا تا ۳۲۰ مگابایت را دارد. پردازنده این چاپگر ۶۰۰ مگاهرتز است.

 

این چاپگر دارای دو کاست بوده که کاست اصلی با ظرفیت ۲۵۰ برگ و کاست جانبی آن با ظرفیت ۵۰برگ از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این پرینتر به شمار می رود و بنا به درخواست کاربر قابلیت نصب کاست اضافه با ظرفیت ۵۰۰برگ وجود دارد. ضمنا ظرفیت کاست خروجی این پرینتر ۱۵۰ برگ می باشد.

 

این دستگاه قابلیت پرینت دورو به صورت اتوماتیک را داشته و این امکان پرینتر باعث می شود در سرعت و مصرف کاغذ صرفه جویی شود و در نتیجه خدمت بزرگی به محیط زیست شده است. از پورتهای این چاپگر می توان به USB2 برای اتصال مستقیم به کامپیوتر اشاره نمود.

hp-laserjet-p2055d-laser-printer-ka

کارتریج اچ پی

کارتریج این چاپگر اچ پی مدل ۰۵A  می باشد و قابلیت پرینت آن ۲۰۰۰ برگ به صورت متن می باشد که البته قابل ذکر است کارتریج اصلی داخل این پرینتر استارتر می باشد و تونر کمی درون این مدل کارتریج وجود دارد.