HP Color Laser jet Pro MFP M476nw Printer

hp-color-laser-jet-pro-mfp-m476nw-printer

پرینتر اچ پی

پرینتر اچ پی Pro MFP M476nw دارای تکنولوژی لیزر و رنگی می باشد که می تواند چهار عمل اصلی چاپ را که فکس، کپی، اسکن و پرینت می باشد انجام دهد. توان کار ماهانه این پرینتر ۴۰۰۰۰  صفحه پرینت در ماه می باشد که با توجه به لیزری بودن آن نسبت به پرینترهای جوهرافشان قادر است با وضوح چاپ ۶۰۰dpi چاپ متنی با کیفیت عالی نسبت به جوهرافشان انجام دهد اما در مورد چاپ عکس این قضیه متفاوت است و چاپ نمودار و شکل در پرینترهای اچ پی و پرینترهای جوهرافشان دیگر نسبت به این چاپگر لیزری به مراتب بالاتر است که البته با مقایسه سرعت چاپ رنگی و سیاه سفید ۱۶ صفحه در دقیقه که پرینتر M476 دارد با پرینتر جوهرافشان متوجه سرعت نسبتا بالای پرینتر لیزری می شویم. از این منظور برای مصارف خانگی و ادارات می توان این چاپگر را استفاده نمود و در ضمن اتصال رایانه به پرینتر توسط پورت های USB 2.0 , Ethernet  ممکن خواهد بود.

پرینتر اچ پی فوق دارای ابعاد ۴۲۰*۶۹۴*۵۰۰ و وزن نسبتا بالای ۲۹ کیلوگرم می باشد. در نگاه اولی که از این پرینتر و اجزای آن به عمل می آید وجود قابلیت تغذیه خودکار ADF آن با ظرفیت ۵۰ برگ می باشد. در مرحله بعدی LCD و صفحه نمایش رنگی و لمسی ۳٫۵ اینچی آن می باشد که با استفاده از این صفحه نمایش می توان به راحتی تنظیماتی از قبیل کپی، فکس و غیره را انجام داد. در آخر کاست ورودی کاغذ این پرینتر را با مخزن ۲۵۰ برگ مشاهده می نماییم که قادر است تا سایز برگه A4, A5, A6, B5, B6 را در خود جای می دهد.

  • در مورد پرینتر لیزری اچ پی مورد بحث نکته ای که بعد از ظاهر و کارایی چاپگر حائز اهمیت است پردازنده ۸۰۰ MHz و زبان چاپ URF, PDF, HP PCL 6, HP postscript level 3 emulation, PCL 5 و چند زبان اصلی دیگر برای آن و قابلیت اتصال به شبکه بی سیم Wi-Fi می باشد.
  • اسکنر: چاپگر فوق قادر است از طریق قسمت شیشه ای و تخت Flatbed و همچنین از قسمت تغذیه اتومات ADF اسکن مورد نظر را با سرعت ۱۸ صفحه در دقیقه با وضوح چاپ ۱۲۰۰ dpi رزولوشن دیجیتال و اپتیکال بصورت رنگی و سیاه و سفید با سایز اسکن ۲۱۵*۳۵۵ mm و کیفیت رنگی ۲۴bit تا ۵۰ برگ پشت سرهم انجام دهد.
  • کپی: سرعت کپی رنگی و سیاه و سفید پرینتر اچ پی مدل M476nw 21 برگ در دقیقه با رزولوشن ۳۰۰*۴۲۰ dpi می باشد و کاربر می تواند تا ۹۹ برگ را بصورت متوالی از متن یا عکس مورد نظر کپی و از ۲۵ تا ۴۰۰ درصد کوچک و بزرگ نماید.
  • فکس: سرعت فکس این چاپگر ۳۳٫۶ kbps و رزولوشن چاپ فکس مورد نظر ۳۰۰*۳۰۰ dpi می باشد. نکته قابل ذکر در مورد فکس این چاپگر لیزری رنگی قابلیت شماره گیری خودکار و ثبت ۲۵۰ برگ فکس مورد نظر می باشد و همچنین می تواند تا ۱۰۰ شماره مدنظر کاربر را ذخیره کند و به ۱۱۹ مقصد متفاوت امکان ارسال فکس وجود دارد.

 

hp-color-laser-jet-pro-mfp-m476nw-printer-k

کارتریج اچ پی

  • کارتریج اچ پی موجود در این پرینتر با رنگهای اصلی  Black, Cyan, Magenta, Yellowو شماره ۳۱۲A می باشد که رنگ مشکی Black آن قادر است تا ۲۴۰۰ صفحه پرینت بصورت سیاه و سفید را انجام دهد و کارتریج های ۳رنگ رنگی دیگر قادرند تا ۲۷۰۰ برگ را چاپ نمایند که البته با بررسی شهرسیستم این تعداد برگ به کیفیت عکس و نوشته بسیار مربوط می باشد و تنها این مقدار برای چاپ متن می باشد.