HP LaserJet P3005D Laser Printer

hp-laserjet-p3005d-laser-printer

پرینتر لیزری تک کاره P3005D

امروزه با پیشرفت پرینترهای رنگی و کیفیت هرچه بهتر این چاپگرها همچنان  نیاز بازار به پرینترهای تک کاره لیزری سیاه و سفید اجتناب ناپذیر است. پرینتر HP LaserJet P3005با توجه به حجم کم mm167*122*161، وزن ۵/۱۶ کیلوگرم و کیفیت بالای آن باعث شده تا همچنان یکی از بهترین پرینترها در نوع خود باشد. این پرینتر که یک پرینتر چاپ لیزری تک کاره سایز چاپA4 است البته سایر کاغذ ها از قبیل: bond, color, letterhead, plain, preprinted, cardstock، transparencies,envelopes قابل استفاده در این چاپگر می باشند. این چاپگر دارای ظرفیت کاست ۶۰۰ برگ می باشد. حافظه داخلی این چاپگر ۴۸ مگابایت بوده و قابلیت ارتقا آن تا ۳۲۰ مگا بایت وجود دارد، ضمنا این پرینتر دارای یک پردازنده با ظرفیت ۴۰۰مگاهرتزی است.

سرعت چاپ این پرینتر بنا به اظهار شرکت اچ پی ۳۵ برگ در دقیقه بوده که البته با توجه به زمان روشن شدن پرینتر و سایر عوامل محیطی سرعت چاپ این پرینتر در عمل تو سط شهر سیستم به ۲۵ صفحه تخمین زده می شود. رزولوشن این چاپگر ها حدود ۱۲۰۰*۱۲۰۰dpi می باشد. توان پرینت این چاپگر به ۱۰۰۰۰۰ برگ در ماه می رسد که البته این رقم به حجم نوشته یا عکس مورد نظر بستگی دارد. حافظه داخلی استاندارد این پرینتر ۴۸مگابایت و می توان آنرا تا ۳۲۰مگابایت افزایش داد.

لازم بذکر است این پرینتر از دو کاست جهت قرار دادن  کاغذ بهره می برد و قابلیت افزایش آن به ۳ کاست نیز وجود دارد.همانطور که قبلا اشاره شد ظرفیت کاست اصلی ۶۰۰ برگ بوده این در حالی است ظرفیت کاستهای جانبی تنها ۱۰۰ برگ می باشد که البته این یک امتیاز برای این پرینتر می باشد. ضمنا دو کاست دیگر جهت خروجی دستگاه تعبیه شده که ظرفیت آنها به ترتیب ۲۵۰ و ۱۰۰ برگ می باشد. از دیگر قابلیتهای این پرینتر می توان به قابلیت چاپ دورو زدن بصورت اتوماتیک اشاره کرد.

این پرینتر امکان اتصال از طریق USB2 و parallel  به رایانه را دارد و  دمای مناسبی را که برای عملکرد این پرینتر می توان تعریف کرد بین ۱۵تا ۲۵ درجه سانتیگراد می باشد.

hp-laserjet-p3005d-laser-printer-k

کارتریج اچ پی

و در آخر کارتریج این دستگاه که مدل ۵۱A با ظرفیت پرینت حدودا ۵۰۰۰ صفحه می باشد  که البته درون دستگاه برای شروع کارتریج استارتر ۱۵۰۰صفحه ای وجود دارد.