HP Color LaserJet M551n Laser Printer

تعمیر چاپگر

hp-color-laserjet-m551n-laser-printer

در این قسمت به یکی از پرینترهای لیزری که قابلیت چاپ رنگی را دارد و اصولا برای چاپ اشکال گرافیکی، نمودارها و متون استفاده می شود، می پردازیم. با توجه به اینکه اکثر پرینترهای لیزری سیاه و سفید می باشند و تعداد معدودی از آنها رنگی می باشند شاید جای سئوال باشد که آیا قابلیت چاپ اشکال با آنها مقدور است یا خیر؟ البته با توجه به قابلیت این چاپگر می توان از آن برای پرینت های رنگی استفاده نمود. اما پیشنهاد می شود که اگر کیفیت و وضوح برای شما اهمیت دارد حتما از پرینتر جوهرافشان استفاده کنید. این چاپگر از سرعت ۳۳ صفحه در دقیقه بهره می برد که برای یک پرینتر لیزری رنگی سرعت بالایی محسوب می شود. البته با تحقیقات شهرسیستم مشاهده شده که حداکثر سرعت پرینت در این چاپگر ۱۸ صفحه در دقیقه می باشد.ظرفیت کاست این چاپگر ۶۰۰برگه اعلام شده، از دیگر محسنات این پرینتر قابلیت شبکه آن برای اتصال با کامپیوترهای دیگرو همچنین USBمی باشد. توان ماهانه این پرینتر ۷۵۰۰۰ صفحه است که این ویژگی باعث شده تا در میان شرکتها و ادارات مورد استقبال قرار گیرد. ابعاد و وزن این دستگاه لیزری تک کاره به ترتیب عبارتند از: ۷۴۰*۳۸۵*۸۲۰ میلیمتر و ۳۴ کیلوگرم و حافظه این پرینتر ۱۰۲۴مگابایت و پردازنده آن ۸۰۰مگاهرتز می باشد.

با کمی توجه می توان دریافت این دستگاه تک کاره با توجه به کارایی، وزن و ابعاد زیادی داشته و قابلیت چاپ دورو به صورت اتوماتیک و همچنین عدم تعبیه شبکه بی سیم همچنان در میان پرینترهای محبوب و پرکارمی باشد.

مسئله حائز اهمیت دیگر که به ویژگی های منحصر بفرد این چاپگرمی افزاید کیفیت چاپ آن است که ۱۲۰۰*۱۲۰۰Dpi می باشد. لازم بذکر است کاغذ مورد استفاده این پرینتر A4است. چاپگر فوق دارای صفحه نمایش رنگی چهار خطی زیبا برروی شاسی روبروی دستگاه می باشد که با استفاده از دکمه های زیر LCD و نمایشگر می توان تنظیمات این چاپگر تک کاره را به راحتی انجام دهیم.

hp-color-laserjet-m551n-laser-printer-k

کارتریج های این پرینتر مهمترین بخش قابل بحث در مورد این چاپگر می باشند و شماره آنها CE400A, CE401A, CE402A, CE403A است که از چهار رنگ اصلی آبی، قرمز، زرد و مشکی تشکیل شده اند و هر یک از کارتریجها به تنهایی قادر به چاپ و پرینت ۵۵۰۰ صفحه است.