HP LaserJet Pro MFP M125nw

پرینتر HP مدل MFP M125nw پرینتری چند کاره با قابلیت کپی، اسکن و فاکس می باشد و این پرینتر تکمیل شده پرینتر مقرون به صرفه M125a می باشد که قابلیت NETWORK و همان شبکه و Wi-Fi در آن گنجانده شده است و برای شرکتهایی که قابلیت Share کردن را مدنظرشون می باشد توصیه می شود. این پرینتر لیزری سیاه و سفید می باشد و رنگ ای دستگاه مشکی است و دارای صفحه‌نمایشی ۲ خطی با نمایش ۱۶ کاراکتر بصورت تک‌رنگ می باشد و با پنلی که در جلوی پرینتر تعبیه شده است می توان تنظیمات پرینت، اسکن و کپی را انجام داد. یکی از ایراداتی که به LCD این پرینتر می تواند وارد شود نور کم آن می باشد.

پرینتر فوق دارای ابعاد  ۴۲۰*۳۶۶*۲۵۵میلی متر و وزن آن ۸ کیلوگرم می باشد. این پرینتر ظرفیت ورودی کاغذ A4 و A5 را دارد و این پرینتر می تواند از طریق پورت USB2 که در پشت کامپیوتر تعبیه شده است به رایانه متصل می شود و برای اسکن و پرینت آماده می شود. این پرینتر از ADF بهره مند نمی باشد و کاربر برای اسکن و کپی باید برگه عکس را تنها بر روی قسمت شیشه ای اسکن قرار دهد. رنگ این پرینتر مشکی است.

پرینتر۳کاره فوق دارای کاست ورودی کاغذ با ظرفیت ۱۲۰برگ می باشد کا قابل ذکر است این کاست ورودی برروی دستگاه نصب می شود و کاربر کاغذ را به هنگام پرینتر و داخل کشیدن توسط مشتری مشاهده می کند و این نیز یکی از موارد و مشکلات این دستگاه برای کاربر می تواند باشد چراکه می تواند گرد و خاک راحتر وارد پرینتر شود.

پرینتر HP مدل M125nw یکی از پرینترهای پر فروش شرکت HP می باشد و برای کاربران و اداراتی که پرینت معمولی روزانه ۵۰ الی ۱۰۰ برگ را دارند ونیازی به سرعت زیاد بالایی ندارند دستگاهی خوب به حساب می آید.

سرعت و زولوشن پرینت این پرینتر ۲۰صفحه در دقیقه و ۱۲۰۰*۱۲۰۰dpi می باشد که البته ارقامی که توسط کمپانی برای سرعت پرینت آن ارائه می شود کمی در آن اغراق آمیز می باشد و همچنین مقدار نوشته و سایز کاغذ در سرعت پرینت بسیار تاثیر دارد. سرعت کپی و رزولوشن کپی این پرینتر۳کاره اچ پی ۲۰ برگ در دقیقه و ۳۰۰*۳۰۰dpi و سرکت اسکن و رزولوشن اسکن این پرینتر ۷ برگ در دقیقه و ۱۲۰۰*۱۲۰۰dpi می باشد.

کارتریج 83A

پرینترHP مدل M125nw را می توان با مدل M2070w سامسونگ و DCP-1510 برادر مقایسه نمود. سرعت، کیفیت سخت، کیفیت چاپ، قیمت کارتریج و شارژ کارتریج، قیمت خود پرینتر، ظاهر پرینتر و خدمات پس از فروش ملاکهای اصلی مقایسه این ۳پرینتر با یکدیگر می باشند.

پرینتر اچ پی مدل M125nw دارای قابلیت پرینت ۱۰۰۰صفحه می باشد که این فرایند را کارتریجی به شماره ۸۳A برعهده می گیرد که همانند بقیه پرینترها این تعداد صفحه تخمینی می باشد و در ضمن کارتریج اولیه این پرینتر استارتر بوده و تعداد صفحه کمتری را چاپ می کند.

HP LaserJet Pro MFP M125nw